Galeria

W poniedziałkowy poranek 17.10.2016 r. , tuż po śniadaniu odwiedzili nas..... jaskiniowcy! Niektórzy z tych dawnych ludzi byli bardzo wrażliwi na dżwięki z otaczającego świata oraz te, wydawane prze nich samych! A zaczęło się od .... kamienia, który spadł na stopę i spowodował wielkie ,,Aaaaaaaaaaa ! ". Następnie wspomniane ,,Aaaaa" ewoluowało i powstał śpiew ! Potem były puste pnie drzew, które przemieniły się w ..... bębny! Tak powstała perkusja. W znalezione rogi można było dmuchać, w patyki także - stąd wzięły się instrumenty dęte, np. fletnia lub flet. Z łuku i strzały służących do polowania wydobywał się dźwięk podobny do instrumentów strunowych, np. gitary, a dłuuuuuugo po erze jaskiniowców, w baroku, powstał pierwszy instrument klawiszowy - klawikord. W ten oto zabawny, obrazowy  i zachęcający do uczestnictwa w odkrywaniu sposób, opowiadali o historii powstania instrumentów muzycy z Arte-Muza Białystok, za których wizytę raz jeszcze serdecznie dziękujemy! 
 ,,Jak powstały instrumenty".
Scenariusz i opracowanie: Katarzyna i Mirosław Krysztopa
Skład instrumentalny: flet, fletnia, gitara, perkusjonalia, instrument klawiszowy
oraz śpiew
Oto jak zespół Arte-Muza opisuje swoją audycję:
    ,,Dawno, dawno temu, kiedy na Ziemi żyli jeszcze jaskiniowcy, zaczęła rodzić się nowa siła na świecie. To była muzyka. Pierwotni ludzie w najróżniejszych i najdziwniejszych sytuacjach uświadamiali sobie jej moc i piękno. Za pomocą prób i błędów odkrywali, jak wydobywać dźwięki, żeby powstała muzyka, a nie hałas, czy zgrzyt. Również dzieci uczestniczące w audycji, będą razem z jaskiniowcami czynnie uczestniczyć w poszukiwaniu muzyki w otaczającym świecie.
W trakcie audycji w ciekawy i zabawny sposób opowiemy o początkach śpiewu, oraz instrumentów perkusyjnych, dętych, strunowych i klawiszowych." [http://www.audycjemuzyczne.com/audycje--dla--dzieci.html]