Galeria

,,Brzydki Kaczorek" - wyjazd na bajkę muzyczną do Opery 13.02.18 r.
Z tej wycieczki do Opery dzieci wróciły zachwycone  i z wypiekami na twarzy opowiadały treść bajki swoimi słowami, a niektórych przygody Brzydkiego Kaczorka wzruszyły do najprawdziwszych łez. Poszukiwacze i Odkrywcy byli również oszołomieni gmachem białostockiej Opery i zgodnie powiedziały, że chętnie jeszcze kiedyś by się tam wybrały, a to chyba najlepsza rekomendacja!

,,Historia brzydkiego kaczątka jest nam dobrze znana. Z wysiedzianych przez kaczkę jaj wykluwa się szereg słonecznych, puszystych kuleczek i jedno szare, brzydkie szkaradziątko, całkiem inne od pozostałych. Odrzucony przez inne ptaki maluch zmaga się z samotnością i szuka swojego miejsca i przyjaźni. Prawda o jego inności wychodzi na jaw dopiero, kiedy z popielatego pisklaka wyrasta piękny śnieżnobiały łabędź.

„Brzydki Kaczorek” opowiada o inności i związanej z nią samotności, ale także o wielkiej mocy przyjaźni. Nawiązuje do problemów współczesnych ludzi, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Powierzchowność, brak zrozumienia i brak chęci poznania drugiego człowieka są największym niebezpieczeństwem codziennych relacji międzyludzkich. Nad najprawdziwszym jeziorem – z pomostem, tatarakiem, skrzącą wodą i unoszącą się mgiełką – rozgrywa się historia, która poruszy każde serce. „Brzydki Kaczorek” pomaga zrozumieć, że najważniejsze nie jest to jak wyglądamy, czy skąd pochodzimy, ale to, co każdy z nas ma w środku." (http://www.oifp.eu/pl/2013-02-13-15-12-46/brzydki-kaczorek.html)